"BÓG JEST MIŁOŚCIĄ, MIŁUJE MNIE" -PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA W NASZEJ PARAFII

komunia 1 20220521 1575144110"O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,

Twoje usta dziś wyrzekły me imię.

Swoją barkę pozostawiam na brzegu,

Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów".

19 maja w naszej parafii uczniowie klas trzecich przyjęli Pierwszą Komunię Świętą. Wydarzenie to miało bardzo religijny i podniosły charakter. Było wielkim świętem każdej rodziny, bo to rodzina, jak podkreślił ks. Proboszcz, jest pierwszym i podstawowym środowiskiem, do którego przychodzi Bóg przez wielkie sakramenty wiary chrześcijańskiej, poczynając od chrztu świętego. Właśnie chrzest święty jest owym szczególnym zaproszeniem Dawcy życia do udziału w życiu każdego dziecka.

Ksiądz Proboszcz wyraził głęboką wdzięczność rodzinom dzieci, za przygotowanie uroczystości, religijną i modlitewną atmosferę, okazaną pomoc. Podziękował wszystkim, którzy w każdym wymiarze uczestniczyli w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia parafialnego.

Zdjęcia pojawią się w najbliższym czasie.