REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - CZASEM DUCHOWEJ ODNOWY

rekolekcje 45 20230327 1953689608Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęły się 24 marca. W tym dniu w naukach rekolekcyjnych i wspólnej modlitwie uczestniczyły dzieci i młodzież szkolna. Po Mszy świętej wieczornej wierni wraz ze swoimi kapłanami uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami naszego miasta, dając w ten sposób wyraz swojej wiary. Sobota była dniem szczególnej modlitwy za osoby chore, starsze i zmagające się z różnymi niepełnosprawnościami. Był to również czas na dokonanie rachunku sumienia i przystąpienie do spowiedzi świętej, która otwiera drogę do refleksji nad własnym życiem i służy pogłębieniu relacji z Bogiem. W niedzielę parafianie uczestniczyli we Mszach świętych i wysłuchali nauk rekolekcyjnych.

Rekolekcje poprowadził ks. Grzegorz Wasąg, doktorant Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ks. kan. Jan Ziętarski dziękując księdzu rekolekcjoniście za poprowadzenie tegorocznych rekolekcji podkreślił, że zawsze warto skorzystać z tego szczególnego czasu przemyśleń, modlitwy, wyciszenia i refleksji, bo dzięki temu każdy człowiek na nowo ma szansę osobistego nawrócenia i możliwość odkrywania tajemnicy wiary. Rekolekcje bowiem często pomagają wyjść z duchowego kryzysu, wypełniają pustkę w sercu, dają możliwość oderwania się od zwykłego życia i codziennych problemów.

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.