UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY 2022

uroczystosc 5 20221218 13368746628. grudnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta przypomina prawdę, że Maryja od chwili swego poczęcia była wolna od grzechu pierworodnego, bowiem Bóg wybrawszy Maryję na Matkę swojego Syna, zachował Ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dlatego też przez wstawiennictwo Maryi każdy człowiek może wypraszać dla siebie potrzebne łaski.

W tym dniu podczas uroczystej Mszy Świętej wieczornej uczniowie klas trzecich z naszej wspólnoty parafialnej przygotowujący się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymali poświęcone medaliki będące znakiem przynależności do Kościoła, symbolem wiary i tarczą na każdy dzień. Dzieciom w tym ważnym religijnym wydarzeniu towarzyszyli rodzice, którzy swoim przykładem pobożnego życia pokazują, że warto kroczyć drogą Bożych przykazań.

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.