WIZYTA ŚWIĘTEGO GOŚCIA

mikolaj 69 20221211 15620615926. grudnia o świcie po Mszy św. roratniej przybył do naszej parafii niezwykły, bardzo wyczekiwany przez wszystkich, a szczególnie przez najmłodszych parafian, niecodzienny gość. Był to święty Mikołaj. Oprócz uśmiechu, dobrych, życzliwych słów, którymi obdarował wszystkich, dzieciom wręczył prezenty.

Święty Mikołaj wkroczył do świątyni ubrany w biskupie szaty z laską pasterską, w asyście ministrantów i przy dźwięku dzwonków, symbolizujących dźwięk sań. Po rozdaniu prezentów święty Mikołaj pozował również do zdjęć. Radości było co nie miara. Przed odejściem poprosił o wspólne zdjęcie i ruszył w drogę do innych dzieci.

Święty Mikołaj żył w IV wieku. Od najmłodszych lat odznaczał się wielką wrażliwością, empatią na potrzeby materialne i duchowe drugiego człowieka. Wstąpił do stanu duchownego, został biskupem Miry (Azja Mniejsza). Jest wzorem dobroci i troski o bliźnich, jak również miłosierdzia i dobroci. Jest patronem żeglarzy, piekarzy, jeńców, kupców, a przede wszystkim dzieci. Jego ciało spoczywa w Barii, w Południowych Włoszech.

Może być wzorem do naśladowania nie tylko w Mikołajki. Uczy nas, aby każdego dnia obdarowywać siebie nawzajem pomocą, ciepłym słowem lub szczerym i serdecznym uśmiechem. To wiele nie kosztuje, a ułatwia wiele.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.