"CZTERY PORY ROKU" W OŻAROWSKIM SANKTUARIUM

festiwal 8 20220710 14073153543 lipca o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium odbył się w ramach 27. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz przepiękny koncert muzyki poważnej. Wystąpili: Renata Drozd - sopran, Łukasz Długosz - flet, Bartosz Głowacki - akordeon, orkiestra filharmonii z Rzeszowa pod dyrekcją Elżbiety Przytasz. Całość koncertu poprowadziła Katarzyna Sroka.

W programie znalazły się utwory kompozytorów: Jerzego Mądrawskiego - Koncert nr 2 na akordeon, kotły i orkiestrę smyczkową (prawykonanie), Pawła Korepty - Sinfonietta na orkiestrę smyczkową (prawykonanie), Antonia Vivaldiego - Cztery pory roku Koncert nr 1 E-dur Wiosna (La Primavera), RV 269, Allegro, Largo, Allegro, Koncert nr 2 g-moll Lato (L'Estate), RV 315, Allegro non molto, Adagio e piano - Presto e forte, Presto, Koncert nr 3 F-dur Jesień (L'Autunno), RV 293, Allegro, Adagio molto, Allegro, Koncert nr 4 f-moll Zima (L'Inverno), RV 297, Allegro non molto, Largo, Allegro, Jerzego Fryderyka Händla - Piangero, la sorte mia - recytatyw i aria Cleopatry z opery Giulio Cesare Lascia ch'io pianga - aria Almireny z opery Rinaldo.

Koncert zachwycił wszystkich słuchaczy. Przeniósł ich w świat dźwięków, piękna melodyjnych linii, harmonii, ciepłych orkiestrowych barw. Dostarczył wszystkim ogromnej zmysłowej przyjemności.

Kustosz naszego Sanktuarium ks. kan. Jan Ziętarski nie krył dumy, że miał przyjemność w murach świątyni gościć tak wyjątkowych artystów. Podziękował im za przepiękną ucztę duchową i zaprosił do kolejnych edycji.

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.