ŚWIĘTY STANISŁAWIE! PATRONIE NASZ ! MÓDL SIĘ ZA NAMI

odpust 30 20220511 15401730889 maja nasza wspólnota parafialna bardzo wyjątkowo obchodziła uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz naszego kościoła i parafii. Sumę odpustową odprawił i homilię wygłosił ks. Jerzy Figlewicz. Podczas Mszy świętej wieczornej uczniowie klas czwartych wraz z rodzicami i najbliższymi przeżywali pierwszą rocznicę przyjęcia Komunii Świętej. Ponadto czterech ministrantów z naszej wspólnoty otrzymało stopień Lektora Liturgicznej Służby Ołtarza.

Jesteśmy przekonani, że święty Stanisław, nasz Patron, wyprosi nam dary Ducha Świętego, pokój serca i radość życia, abyśmy we wszystkim pełnili wolę Boga. Nauczy nas pokonywać trudności, ufać Bogu w każdej sytuacji i będzie prowadził pewną drogą do nieba.

W tym dniu złożyliśmy również życzenia imieninowe ks. prałatowi Stanisławowi Szczerkowi.