PARAFIALNA STACJA KONGRESU EUCHARYSTYCZNEGO

kongres 29 20220501 1266950737"To jest Ciało Moje za życie świata" to hasło czwartego diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego, który rozpoczął się w 2019 roku. Jego centralne obchody zaplanowane zostały na czas od 20 do 26 czerwca bieżącego roku, zaś w niedzielę, 24 kwietnia rozpoczęły się obchody dekanalne. Parafialna stacja Kongresu Eucharystycznego w naszej wspólnocie miała miejsce w dniach 28-29 kwietnia. Rozpoczęła ją Msza święta wieczorna, podczas której kapłani wraz z wiernymi w sposób szczególny adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja trwała przez całą noc i kolejny dzień. W modlitwie brały udział grupy parafialne i cała wspólnota. Kolejnego dnia wieczorem została odprawiona Msza święta kończąca adorację i procesyjnie Najświętszy Sakrament został przeniesiony do parafii w Glinianach. Jak podkreślił Ksiądz Proboszcz Jan Ziętarski, diecezjalny Kongres Eucharystyczny ma pomóc człowiekowi przede wszystkim nawiązać bliską relację z Jezusem, z której będzie wypływała pewność, że troszczy sie On o każdy ludzki dzień i krok i czyn. A także ma służyć pełnemu zjednoczeniu z Ciałem i Krwią Chrystusa. Eucharystia to czas, kiedy Bóg uświęca człowieka i włącza go do rzeczywistości królestwa Bożego.

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.