CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!

swieta 47 20220421 1027596855

Obchody Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w naszej wspólnocie parafialnej były poprzedzone niedzielą palmową, wielkoczwartkową Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej oraz wielkopiątkową Liturgią Męki Pańskiej.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się po zmroku. Pierwszą jej częścią była Liturgia Światła. Na zewnątrz świątyni rozpalono ogień, od którego zapalono Paschał - woskową świecę symbolizującą zmartwychwstałego Pana. Następnie, nastąpiła rozbudowana Liturgia Słowa, mająca na celu przypomnienie historii zbawienia. Kolejną częścią była Liturgia Chrzcielna, podczas której wierni wyrzekli się szatana i wyrazili wiarę w Chrystusa. Ostatnim elementem Wigilii Paschalnej była Liturgia Eucharystyczna.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.