MSZA ŚW. DOŻYNKOWA - PODZIĘKOWANIE ZA PLONY

dozynki 2 20210826 1619370844"Oddaję dziś hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej, ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić."

Św. Jan Paweł II

Dożynki to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań przede wszystkim Panu Bogu za plony, a ludziom za trud pracy przy ich zbiorze.

W niedzielę, 22 sierpnia 2021 roku o godzinie 12.00 w naszej Parafii została odprawiona Msza święta koncelebrowana będąca wyrazem wdzięczności Bogu za tegoroczne plony. W czasie Mszy świętej poświęcony został chleb i wieniec dożynkowy. Dziękując za plony modlono się, aby nikomu nie zabrakło chleba przez cały nadchodzący rok. Po Mszy świętej zgodnie z tradycją podzielono się chlebem upieczonym z tegorocznej mąki.

Ks. kan. Jan Ziętarski serdecznie podziękował wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę w intencji rolników, którzy niezależnie od okoliczności kontynuują ten wyjątkowy i niełatwy rodzaj powołania. Wszystkim Rolnikom i Ich Rodzinom życzył Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wytrwałości oraz obfitych owoców niełatwej pracy na roli.

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.