KOMPOZYCJE GEORGESA BIZETA ORAZ CLAUDE DEBUSSY W NASZEJ ŚWIĄTYNI

koncert2021 6 20210801 1547455236

25 lipca po Mszy świętej wieczornej odbyło się w naszej świątyni niezwykłe artystyczne wydarzenie. Był to koncert muzyki poważnej, który poprowadził Artur Jaroń. Wystąpili: Łukasz Długosz, Agata Kielar-Długosz - flety, Małgorzata Zalewska - harfa. Artyści to wirtuozi gry na flecie i harfie. Ujęli publiczność swym wyjątkowym talentem. W naszym sanktuarium szczególnie pięknie wybrzmiały i zachwyciły uczestników koncertu dźwięki harfy, które wypełniły świątynię po raz pierwszy. Muzycy wykonali wiele ciekawych utworów, przede wszystkim kompozytorów francuskich - Claude Debussego, fragmenty opery "Carmen" Georgesa Bizeta, a także utwory polskich kompozytorów - Mikołaja Góreckiego, Kazimierza Serockiego.

Ksiądz kan. Jan Ziętarski dziękując artystom za występ i organizatorom za to, że mógł gościć tak utalentowanych muzyków w swojej parafii, nie krył zachwytu i wzruszenia, których źródłem był koncert.

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.