UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

boze 34 20210613 10492940863 czerwca Kościół katolicki obchodził uroczystość Bożego Ciała, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przeżywanie cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyło wiernym od początku chrześcijaństwa. Początek tradycji obchodzenia święta Bożego Ciała sięga XIII wieku. Udział w procesji Bożego Ciała dla wiernych to znak publicznego wyznania wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Tegoroczna procesja do czterech ołtarzy, przy których czytana była Ewangelia, a celebrans udzielał wiernym błogosławieństwa monstrancją z Najświętszym Sakramentem w naszej wspólnocie, ze względów epidemicznych, odbyła się na Placu Koronacyjnym.

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.