UROCZYSTOŚĆ SAKRAMENTU BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII

bierzmowanie2021 15 20210523 1740815402W środę 19 maja w naszej wspólnocie parafialnej odbyło się bierzmowanie uczniów klas VIII oraz uczniów klas I - ych szkół średnich. Uroczystość miała miejsce na Placu Koronacyjnym przy kościele. Sakramentu bierzmowania udzielił ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, po wcześniejszym oświadczeniu ks. proboszcza Jana Ziętarskiego o tym, że kandydaci zostali właściwie przygotowani do przyjęcia tego sakramentu oraz prośbie o jego udzielenie. W czasie Mszy św. ks. bp Nitkiewicz wygłosił homilię, w której mówił o znaczeniu sakramentu bierzmowania oraz o potrzebie jedności w każdym aspekcie życia. Uczniom towarzyszyli świadkowie i najbliższa rodzina.

Istotą sakramentu bierzmowania jest przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o wierze oraz jej obrony. Sakrament jednoczy ściślej z Jezusem Chrystusem i udziela się go tylko jeden raz w życiu.

Bierzmowany otrzymuje następujące dary Ducha Świętego:

* Dar Mądrości.

* Dar Rozumu.

* Dar Rady.

* Dar Męstwa.

* Dar Umiejętności.

* Dar Pobożności.

* Dar Bojaźni Bożej.

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.