ŚWIĘTY STANISŁAWIE, MÓDL SIĘ ZA NAMI!

odpust 32 20210511 13019363838 maja nasza wspólnota parafialna obchodziła odpust ku czci św. Stanisława-Biskupa i Męczennika. Święty Stanisław, biskup i męczennik, urodził się około roku 1030. Był biskupem krakowskim w latach 1072-1079. Zginął w 1079 roku śmiercią męczeńską przez rozczłonkowanie, skazany przez króla Bolesława Śmiałego, któremu wypomniał nadużycia. Święty Stanisław, obok św. Wojciecha i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, jest pierwszorzędnym patronem Polski.

Naszej modlitwie odpustowej przewodniczył ks. Marek Danek. Dzień odpustu był również dniem modlitwy w intencji dzieci, które indywidualnie przeżywały Rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Ksiądz Proboszcz Jan Ziętarski życzył im, aby zawsze w swoim życiu kroczyły drogą Bożych przykazań z Jezusem w sercu i dzięki temu potrafiły dokonywać właściwych wyborów, by umacniały się w wierze i zło dobrem zwyciężały.

W tym dniu świętowaliśmy również dzień imienin ks. prałata Stanisława Szczerka, któremu z serca życzymy Bożego błogosławieństwa.