PASTERSKIE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA RODZIN -WIZYTA DUSZPASTERSKA W NASZEJ PARAFII

wizyta 17 20210210 1934979007"Boże Ojcze, (...)błogosław wszystkim ludziom, (...).

Obdarz ich zdrowiem, chroń w niebezpieczeństwie,

zachowaj od nieszczęścia.

W smutku i cierpieniu daj ufną nadzieję".

Tegoroczna wizyta duszpasterska w naszej wspólnocie parafialnej ze względu na pandemię koronawirusa odbyła się w innej niż praktykowana przez lata formule. W wyznaczonym dniu, wg harmonogramu uwzględniającego zalecenia, przedstawiciele rodzin uczestniczyli we Mszy świętej odprawianej w naszym kościele o godzinie 17.30 w ich intencji. Msza święta była połączona z pasterskim błogosławieństwem oraz przekazaniem krzyża będącego pamiątką kolędy. Do krzyża bowiem na przestrzeni wieków, w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia uciekali się chrześcijanie. Kiedyś i teraz. Krzyż bowiem jest wpisany w chrześcijańskie życie. Chrześcijanin jest powołany, by nieść krzyż i przez cierpienie upodabniać się do Chrystusa, który złączył cierpienie z miłością, kiedy ofiarował się za nas na krzyżu i jak mówił św. Jan Paweł II: "odkupił świat przez cierpienie na krzyżu". Poprzez krzyż Chrystus udowodnił raz na zawsze, wciąż wątpiącemu człowiekowi swą nieskończoną miłość. Podczas liturgii Kapłan pobłogosławił krzyże, będące widocznym znakiem miłości Chrystusa do każdego człowieka, które umieszczone w domach parafian stały się centrum rodzinnej modlitwy.

Ks. Proboszcz Jan Ziętarski wyraził wdzięczność parafianom za wspólną modlitwę kolędową, za to, że w tym trudnym czasie zaufali Panu Bogu. Podziękował również za złożone ofiary będące wyrazem troski o materialny aspekt funkcjonowania parafii.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.