ŚWIĘTA BARBARO, MÓDL SIĘ ZA NAMI!

sw barbara 11 20201206 1136334786"Patronko konających, serdecznie cię prosimy, uproś nam w godzinę śmierci naszej doskonały żal za grzechy i głęboką ufność w miłosierdzie Boże. Niech bez pojednania się z Bogiem nie schodzimy z tego świata, ale rozgrzeszeni i pokrzepieni Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa otrzymamy ojcowskie przebaczenie i wiekuiste życie wśród Świętych w niebie".

Litania do św. Barbary

Św. Barbara jest patronką dobrej śmierci i trudnej pracy, dlatego za swoją patronkę obrali ją między innymi górnicy, hutnicy, kamieniarze, marynarze, rybacy i żołnierze. Zwyczajowe atrybuty, z jakimi jest wyobrażana, to wieża, miecz lub męczeńska palma, kielich i księga.

W wigilię święta św. Barbary, 3 grudnia o godz. 10.00, kustosz naszego sanktuarium ks. Jan Ziętarski odprawił uroczystą Mszę Świętą w intencji Zarządu i pracowników cementowni Cement Ożarów S.A. W czasie Mszy Świętej dokonał ceremonii poświęcenia figury św. Barbary, patronki m.in. trudnej pracy. Figura Świętej została umieszczona w nawie głównej sanktuarium. W słowie do fundatorów figury- członków Zarządu cementowni i przedstawicieli pracowników - ks. Proboszcz serdecznie podziękował za ten piękny dar dla całej wspólnoty parafialnej i powierzył wszystkich wstawiennictwu św. Barbary.