ZA WSZYSTKIE DARY DZIĘKUJEMY CI PANIE - MSZA ŚWIĘTA DOŻYNKOWA

dozynki 69 20200901 1871144096"Rośnie chleb, biały chleb

Pod niebem jak cisza łagodnym,

Żeby nikt nigdy

Nie był złakniony i głodny"

W niedzielę, 30 sierpnia o godzinie 12.00, została odprawiona w naszym kościele Msza święta dożynkowa, której przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Jan Ziętarski. W ten sposób nasza wspólnota parafialna, z udziałem władz samorządowych oraz zaproszonych gości, podziękowała Panu Bogu za tegoroczne plony. Symbolem wiary, miłości i dziękczynienia za tegoroczne zbiory był wieniec dożynkowy złożony u stóp ołtarza, a następnie uroczyście poświęcony. Ksiądz Proboszcz dziękując za wspólną modlitwę podkreślił, że w ten sposób wspólnota wyraża wdzięczność ludziom pracującym na roli za ich codzienny trud i wysiłek, by każdy mógł spożywać chleb. Podkreślił, że radość z obfitości plonów nie byłaby możliwa, bez błogosławieństwa Stwórcy, który jest źródłem wszelkiego dobra na ziemi.

Uroczystość, w związku z pandemią, miała charakter gminnych odchodów święta plonów.

 

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.