UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZEJ PARAFII

komunia2020 20 20200816 1621746222"Panie, pragnienia ludzkich serc Ty zaspokoisz sam.

Przyjdź Chlebie żywy, Zbawco nasz,

pszeniczny Darze przyjdź".

Jednym z wyjątkowych momentów w życiu naszej wspólnoty parafialnej jest Pierwsza Komunia Święta. W tym roku, ze względu na pandemię została zaplanowana na 13 września. Ponieważ istniała możliwość indywidualnego rodzinnego przyjęcia Komunii, niektóre dzieci i rodziny z niej skorzystały. W uroczystości dzieciom towarzyszyli rodzice i katecheci, bo to oni czuwali nad ich religijnym przygotowaniem do przyjęcia tego sakramentu. Na początku uroczystości rodzice błogosławili swoje dzieci, a następnie uczestniczyli wspólnie we Mszy Świętej, w trakcie której dzieci przyjęły sakrament Pierwszej Komunii Św. Ksiądz proboszcz Jan Ziętarski życzył dzieciom pierwszokomunijnym, aby towarzyszyła im zawsze radość ze spotkania z Panem Jezusem. Zaapelował także do rodziców, aby w zaciszu domowym troszczyli się o rozwój duchowy dzieci poprzez wspólną modlitwę, zachęcanie do udziału w niedzielnej Mszy Świętej, co stanowić będzie uzupełnienie przygotowania szkolnego do przyjęcia tego sakramentu.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.