ŚWIĘTA TAKIE SAME JAK ZAWSZE, A JEDNAK INNE

swieta 65 20200414 1406674806

Święta Wielkanocne to najważniejsze święta, jakie obchodzimy w ciągu roku. Poprzedza je Wielki Post i Triduum Paschalne, czyli dni, w których rozważamy bardzo ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa. Tegoroczne obchody Świąt Wielkanocnych w każdej chrześcijańskiej wspólnocie parafialnej, również w naszej, były inne niż dotychczas. Trwająca epidemia i wprowadzone z nią ograniczenia uniemożliwiły nam uczestnictwo w liturgii. Sprawiły, że świąt nie poprzedziły rekolekcje wielkopostne, spowiedź. Nie mogliśmy uczestniczyć, jak każdego roku dotychczas, w nabożeństwach gorzkich żali i drogi krzyżowej. Nie odbyła się również droga krzyżowa odprawiana od pewnego czasu rokrocznie na ulicach naszego miasteczka. Również dekoracja związana z obchodami Triduum Paschalnego w naszym kościele jest bardzo surowa.

W tym roku zabrakło wielu zewnętrznych atrybutów Świąt Wielkanocnych, ale najważniejsze, wewnętrzne, zostały. Czyli wiara, że najważniejszy cud, jakiego Pan Jezus dokonał w czasie ziemskiej działalności, to Zmartwychwstanie, które było poprzedzone Męką i Śmiercią - Jego Krew została przelana, by odkupić każdego człowieka. Zmartwychwstanie Pańskie to fundament naszej wiary. To podstawowa prawda. I chociaż tyko dzięki przekazom internetowym wielu z nas uczestniczyło w tegorocznych obchodach Triduum Paschalnego, to jednak wierzymy, że Pan Jezus Zmartwychwstał i fakt ten dla nas wszystkich jest źródłem wiary i nadziei, że pokonamy wszystkie trudności i z tych trudnych doświadczeń wyjdziemy umocnieni.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.