MATKO BOŻA WSPOMOŻYCIELKO PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN-MÓDL SIĘ ZA NAM

matko 26 20200315 11860647387 marca w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęła się peregrynacja ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, która uroczyście, w asyście Proboszcza księdza kan. Jana Ziętarskiego została wprowadzona do naszej świątyni. Ikonę na zamówienie Rycerzy Kolumba wykonał słynny ikonograf Fabrizio Diomedi, zaś Abp Jean - Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo, poświęcił kilkadziesiąt kopii ikon. W oparciu o Ten Obraz, Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął nowy program modlitewny w intencji Chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Jest to forma modlitewnego wsparcia dla Chrześcijan na całym świecie doświadczających różnorakich prześladowań i dyskryminacji. Nasza Parafialna Rada braci Zakonu Rycerzy Kolumba gorliwie włączyła się w ten modlitewny program poprzez codzienną modlitwę oraz zbiórki pieniężne przeznaczone na wsparcie dla prześladowanych Chrześcijan. Peregrynacja w naszej parafii trwała tydzień, ale jak zachęcał Ksiądz Proboszcz winniśmy zawsze wspierać indywidualną modlitwą wszystkich tych, którzy w swojej codzienności gotowi są do dawania świadectwa wiary.