101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

listopad 65 20191113 1524502702"Wolność jest człowiekowi dana i zadana, by ukazywała prawdę o dobru".

Św. Jan Paweł II

Tegoroczne obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej wspólnocie parafialnej miały szczególnie uroczystą oprawę. Połączone były z jubileuszem 450-lecia lokacji miasta i wmurowaniem Kapsuły Pamięci "Dla Potomnych". Msza święta za Ojczyznę została odprawiona w naszym sanktuarium o godzinie 10 30. Wzięli w niej udział licznie zgromadzeni parafianie, władze samorządowe, zaproszeni goście. Następnie w uroczystym przemarszu zgromadzeni udali się na Plac Wolności, gdzie po modlitwie słowami ks. Piotra Skargi prowadzonej przez ks. kan. Jana Ziętarskiego miało miejsce wmurowanie Kapsuły Pamięci, złożenie kwiatów przed Pomnikiem Niepodległościowym, odczytanie Apelu Pamięci poświęconego bohaterom walk o wolność Ojczyzny. Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Kultury.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.