OBCHODY XIX DNIA PAPIESKIEGO W NASZEJ PARAFII

papieski 19 20191015 124823332113 października obchodziliśmy Dzień Papieski, którego głównym wydarzeniem w naszej wspólnocie parafialnej był koncert słowno - muzyczny "Dar i Tajemnica" w wykonaniu Jerzego Zelnika, wybitnego polskiego aktora. Jerzy Zelnik, autor scenariusza koncertu, za pomocą słowa i muzyki opowiedział o wielkim Papieżu św. Janie Pawle II. Artysta przejmująco recytował fragmenty wiersza Juliusza Słowackiego o słowiańskim Papieżu, a także utwory Karola Wojtyły i Jana Pawła II. Tytuł koncertu nawiązuje do książki św. Jana Pawła II napisanej w 50. rocznicę Jego święceń kapłańskich. Jest to książka niezwykle osobista, w której Ojciec Święty dzieli się z czytelnikami głębokimi, osobistymi przemyśleniami oraz wspomnieniami. Muzykę do koncertu opracował Georgij Agratina, mołdawski wykonawca partii na cymbałach, fletni Pana i piszczałce. Za organizację koncertu był odpowiedzialny Robert Grudzień. Sopran-Sylwia Strugińska. Zdaniem proboszcza naszej parafii Ks. kan. Jana Ziętarskiego, który bardzo ciepło powitał artystów w murach świątyni, obchody Dnia Papieskiego w tak wysublimowanej artystycznej formie to nie tylko okazja do ponownego odkrywania bogactwa oraz aktualności nauczania Papieża Polaka, ale również uczta duchowa, dla wszystkich wrażliwych na piękno poezji i muzyki.