2 WRZEŚNIA-DZIEŃ UROCZYSTOŚCI I ROCZNIC

rocznic 6 20190903 1604363984Dzień ten obfitował w ważne dla naszej parafii wydarzenia. Mszy Świętej inaugurującej nowy 2019/2020 rok szkolny sprawowanej o godzinie 8.00, przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. kan. Jan Ziętarski. Do zebranych w kościele skierował następujące życzenia: "I chociaż kolejne wakacje już za nami, to przed nami czas nie mniej ciekawy. Czas intelektualnej przygody, czas poszerzania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności i nawiązywania nowych przyjaźni. I dlatego u progu nowego roku szkolnego życzę:

Przedszkolakom - abyście w przedszkolu zaznały jak najwięcej bezpieczeństwa, ciepła i dobrej zabawy. Byście zawsze były dziećmi Bożymi.

Pierwszakom - abyście były dzielne i odważnie wkroczyły w ciekawy świat nauki i poznawania Pana Boga.

Starszym uczniom - abyście zawsze dawali świadectwo swojej wiary. Byście nieustannie doskonalili swoje charaktery, zdobywali nowe wiadomości. Byście pamiętali, że rozwój i kształtowanie siebie to fascynująca wycieczka w nieznane. Niech sprawi wam dużo radości.

Władzom samorządowym, Dyrekcjom szkół, Nauczycielom, Katechetom życzę, by był to rok spokojnej pracy. Rok poczucia zawodowego spełnienia i docenienia. Niech towarzyszenie wychowankom w ich wszechstronnym rozwoju przyniesie Wam dużo radości i satysfakcji.

Rodzicom przedszkolaków i naszych uczniów życzę pociechy i dumy z dzieci.

Wszystkim dziękuję za dotychczasową bardzo dobrą współpracę, za życzliwość i wszelaką pomoc.

Niech Pan Bóg błogosławi w każdym dniu nowego roku szkolnego. Szczęść Boże!"

Na Mszy Świętej o godzinie 17.30 przeżywaliśmy 12. rocznicę koronacji Wizerunku Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Paweł Marek z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie. Przygotowania do Jubileuszu rozpoczęły się już we wtorek 27 sierpnia i obejmowały modlitwy różańcowe prowadzone przez poszczególne Róże Różańcowe. W sobotę uczestniczyliśmy w procesji na cmentarz połączonej z modlitwą za zmarłych. Obchody Jubileuszu koronacji Wizerunku Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w naszej parafii były okazją, aby podziękować Matce Bożej za nieustanną, niestrudzoną opiekę oraz prosić o dalsze wstawiennictwo i wsparcie.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.