UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ 2019

komunia 50 20190522 1149212059"Mam jeszcze w pamięci ten dzień, kiedy w gronie rówieśników i rówieśnic przyjmowałem po raz pierwszy Eucharystię w moim parafialnym kościele".

Św. Jan Paweł II

19 maja podczas Eucharystii o godzinie 12.00 dzieci z klas trzecich naszej parafii z rąk ks. kan. Jana Ziętarskiego przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Było to niezapomniane święto dzieci, ich rodzin oraz całej naszej wspólnoty parafialnej. Rodzice, poprzez chrzest dzieci, zobowiązali się do wychowania ich w wierze i w miłości do Pana Boga i drugiego człowieka. Najpierw w rodzinach, a potem już z pomocą katechetów wypełniali to odpowiedzialne zadanie. Czynili to poprzez codzienną modlitwę, udział w cotygodniowej niedzielnej Mszy Świętej, w nabożeństwach różańcowych, Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, a także dobry przykład swojego chrześcijańskiego życia. Ks. kan. Jan podziękował rodzicom i katechetom za ich trud, za to, że dobrze przygotowali dzieci do przyjęcia przez nie kolejnego sakramentu, a także za to, że cała wspólnota mogła uczestniczyć w tym pięknym religijnym wydarzeniu.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.