DEKANALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY DLA MAŁŻEŃSTW 2019

dekanalny 72 20190522 1845945118"Spośród wielu dróg, jakimi podąża człowiek, rodzina jest drogą pierwszą, jedyną

i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek".

Św. Jan Paweł II

W sobotę 18 maja w naszej świątyni miała miejsce uroczystość jubileuszowa dla małżonków. Była ona połączona z Dekanalnym Dniem Wspólnoty Dla Małżeństw. Ponadto gościliśmy dzieci komunijne z Ćmielowa wraz z rodzicami. Uroczystość rozpoczął ks. kan. Jan Ziętarski, który ciepło powitał zebranych w murach świątyni gości i parafian. Następnie o godz. 10.30 wszyscy uczestniczyli w modlitwie różańcowej oraz Mszy Świętej sprawowanej w intencji Jubilatów i dzieci komunijnych. Słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Zych. Kaznodzieja mówił m.in. o wartości małżeństwa. W czasie Mszy Świętej małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Jubilaci i dzieci komunijne na pamiątkę wydarzenia otrzymały obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin oraz słodki drobiazg. Ks. kan. Jan złożył Jubilatom najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wielu łask Bożych, podziękował za przybycie i wspólną modlitwę.