II PIKNIK PARAFIALNY

 

Przedstawicielki Szkolnego Koła "Caritas" przy ZSO im. Edwarda Szylki w Ożarowie upiekły pyszne ciasta, natomiast profesjonalną opiekę medyczną i chęć udzielania pierwszej pomocy oferowała grupa ratowników z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Ożarowie.

W międzyczasie na boisku do siatkówki wydzielonym z Placu Koronacyjnego odbywał się mecz: gimnazjum contra służba ołtarza + schola. Zwycięstwo odnieśli ministranci wraz ze scholą, których mobilizował i wspomagał w grze ksiądz Grzegorz Wasąg. Drugą drużynę - gimnazjalistów -skompletował pan Grzegorz Witek. On tez zadbał o wytyczenie boiska, sprzęt i siatkę Zwycięzcy, podobnie jak artyści, otrzymali pamiątkowe kubeczki i okolicznościowe "krówki"; pokonani zaś dostali karnety na basen, aby podszlifować formę.

Obok meczu siatkarskiego rozgrywały się rodzinne gry unihokeja. Dla tych sportowców także nie zabrakło upominków.

Podczas pikniku była też okazja poznać kilka ciekawostek o parafii. Przygotowana przez p. Grażynę Granat zabawa w formie poszukiwania wskazówek i informacji nosiła nazwę: "Poławiacze pereł".

Większym niż w ubiegłym roku zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki. Działo się tak dlatego, że pojawił się na placu jako jeden z najbardziej nowoczesnych jego typów.( Zaledwie przed tygodniem to auto bojowe zostało poświęcone podczas zawodów strażackich.) Na pikniku strażacy mieli pełne ręce roboty, ale z pewnością zapewnili sobie młodą obsadę na późniejsze lata. Wody chyba brakło, a quad ledwo nadążał zmieniać pasażerów.

Niewiele mniejszym powodzeniem cieszyły się policyjne alkogogle przyniesione przez pana Piotra Sałatę. Slalom w nich skłaniał młodzież do refleksji...

Atrakcyjne okazały się mini warsztaty z wykorzystaniem surowców wtórnych - pomysł na zabawę prowadzoną przez przedstawicielki Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie.

Na głodnych czekała gorąca grochówka, a dzieci, stojące w długiej kolejce do malowania twarzy lub ozdabiania rączek, mogły schrupać popcorn albo dosłodzić się watą cukrową. Najmłodsi trenowali robienie olbrzymich baniek mydlanych, usiłowali też bawić się w przeciąganie liny. Wszyscy udowadniali, że można bawić się bez alkoholu, ale niełatwo jest - bez prądu. Ten robił psikusy!

Należy jeszcze wspomnieć o tych wolontariuszach, którzy zapewnili przybyłym komfort w postaci stolików, ławeczek i namiotów - p. Łukaszu Adamskim i p. Grzegorzu Wydrzyckim. Oni pracowali jeszcze długo po pikniku.

Podziękowanie należy się wszystkim przybyłym. Zebrane 1750 zł zostanie przeznaczone na pomoc chorym młodym ludziom, jednak znacznie większa niż wspomniana kwota jest wartość nieprzeliczalna spotkania - chęć współpracy, niesienie pomocy, umiejętność rozmowy z drugim człowiekiem. Tego uczyła nas Zuzia; mała patronka naszych młodych wolontariuszy.

B. Małecka

ORGANIZATORZY / SPONSORZY:

SZKOLNE KOŁO -CARITAS" PRZY ZSO im. E. SZYLKI W OŻAROWIE, ZS im. M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OŻAROWIE, BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. W.GOMBROWICZA W OŻAROWIE, MIEJSKO - GMINNY OŚRODEK KULTURY im. A.PATKOWSKIEGO W OŻAROWIE, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W OŻAROWIE, PŁYWALNIA "NEPTUN" W OŻAROWIE, KATOLICKIE CENTRUM POMOCY RODZINIE, M. KOZIEŁ, K. SWACHA, S.LUTYŃSKI, URZĄD MIEJSKI W OŻAROWIE, M. OLAŚ, WOLONTARIUSZE WYMIENIENI W ARTYKULE, ARTYŚCI, DARCZYŃCY INDYWIDUALNI, PROWADZĄCY:GABRIELA BIELAWA/ PAWEŁ SKOCZYLAS, RITA NOGAJ (ZDJĘCIA),B. MAŁECKA, G.GRANAT