ŚWIĘTY STANISŁAWIE, PATRONIE NASZ ...- ODPUST PARAFIALNY

odpust 37 20190511 1932899301W środę 8 maja, nasza parafia przeżywała uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - patrona parafii. Sumę odpustową celebrował i homilię wygłosił ks. Wojciech Petryk - proboszcz parafii p.w. św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej.

Św. Stanisław jest głównym patronem Polski. Jest wspaniałym przykładem wierności, prawości i bezkompromisowości wobec zła i niesprawiedliwości. Stał na straży Ewangelii, w życiu kierował się troską o lud. Został zabity w czasie Mszy św. z rozkazu król Bolesława Śmiałego w kościele św. Michała na Skałce w Krakowie. Współczesnemu światu św. Stanisław przypomina o wielkości i pięknie zdrowych ewangelicznych ambicji, a także o trudnościach, jakie niesie z sobą wierność Ewangelii, wierność Jezusowi Chrystusowi, kiedy to nierzadko w bardzo subtelny sposób buduje się społeczeństwo marginalizujące Boga w życiu narodu.

Po Mszy św. wokół świątyni przeszła procesja, w której uczestniczyli kapłani z dekanatu ożarowskiego oraz wierni. Na zakończenie Eucharystii ks. kanonik Jan Ziętarski, proboszcz naszej parafii, podziękował wszystkim za udział w odpuście.

W dniu odpustu parafialnego na Mszy św. o godzinie 17.30 dzieci z klas IV obchodziły Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.