BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KSIĄŻECZEK DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

ksiazeczki 14 20190206 1642757103"Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska".

Św. Jan Paweł II, Łódź, 13 czerwca 1987

W niedzielę 3 lutego 2019 roku podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymały książeczki - modlitewniki dziecka. Mszy przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. kan. Jan Ziętarski. Ksiądz Proboszcz podkreślił, że otrzymanie poświęconych książeczek to kolejny ważny krok w przygotowaniach do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W homilii ks. Grzegorz Wasąg, który czuwa nad religijnym przygotowaniem dzieci do uroczystości wyjaśnił, że książeczki będą służyły dzieciom przy robieniu rachunku sumienia, odmawianiu modlitw przed spowiedzią i po spowiedzi, a także w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świętej, a później w dziękczynieniu. Poza tym w książeczkach znajdują się modlitwy na różne okoliczności życia i pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego, dlatego warto, aby rodzice dopilnowali, by dzieci jak najczęściej z nich korzystały. Są one bowiem atrybutem Dziecka Bożego.