"CIERPIĄCY SPRAWIEDLIWY" W NASZEJ ŚWIĄTYNI PARAFIALNEJ

teatr 18 20190122 101066059620 stycznia w naszej wspólnocie parafialnej gościli aktorzy z Teatru im. św. Jana Pawła II z Janowa Lubelskiego, którzy wystawili dramat "Cierpiący sprawiedliwy". Spektakl powstał na kanwie dramatu Karola Wojtyły "Hiob". Aktorzy, wśród których znalazł się ks. kan. Zygmunt Wnukowski, opiekun grupy, posługując się przykładem biblijnego Hioba podjęli próbę odpowiedzi na pytanie o sens cierpienia niezawinionego. Nawiązali do losów współczesnych postaci, aby w konkluzji podkreślić, że bardzo często człowiek w swoim życiu doświadcza cierpienia zarówno fizycznego, psychicznego jak i duchowego. Czuje się zdruzgotany i opuszczony, co prowadzi do rozpaczy i utraty sensu życia. W takich chwilach należy, analogicznie jak biblijny Hiob, zaufać Bogu. Tak jak On trzeba zawierzyć Bogu. Być posłusznym Jego woli, bo tylko w Bogu człowiek może znaleźć odpowiedź na problem ludzkiego cierpienia. Ofiarowanie Panu Bogu swojego cierpienia ubogaca człowieka, pomaga mu stać się świadkiem Jego prawdy.

Proboszcz naszej parafii ks. kan. Jan Ziętarski serdecznie podziękował opiekunowi grupy teatralnej oraz aktorom, za przejmującą grę sceniczną, za wspólną modlitwę i pokazanie, że poprzez sztukę teatralną również można wyrazić swoją głęboką wiarę, a także, że teatr może być również jedną z form ewangelizacji.