"NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI... TEJ ZIEMI" - TRZECI ORSZAK TRZECH KRÓL

kroli 39 20190106 11603191546 stycznia wierni z naszej wspólnoty parafialnej oraz goście wyposażeni w specjalne śpiewniki oraz korony wzięli udział w Trzecim Orszaku Trzech Króli, świętując w ten sposób uroczystość Objawienia Pańskiego. Uroczystość rozpoczęło wspólne kolędowanie w naszym kościele parafialnym. Następnie zebrani uczestniczyli w uroczystej sumie odprawionej o godzinie 12.00 pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. kan. Jana Ziętarskiego. Po eucharystii uformował się orszak, który poprowadziła gwiazda. Za nią kroczyły sztandary Trzech Króli: czerwony, zielony i niebieski. Mędrcy zmierzali w kierunku Placu Wolności, gdzie ustawiona została szopka. Królowie złożyli dary Jezusowi. Następnie wszyscy parafianie i goście obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie. Po jasełkach każdy mógł się poczęstować przepysznymi pierogami przygotowanymi przez panie z Kół Żywego Różańca, jednocześnie kolędując z zespołem "Sobowiacy".

Ksiądz kan. Jan Ziętarski na zakończenie uroczystości bardzo ciepło podziękował wszystkim, dzięki którym odbył się przemarsz. Wyraził wdzięczność za możliwość włączenia się w ogólnopolski piękny zwyczaj wspólnotowego przeżywania święta Objawienia Pańskiego, za budującą, pełną wiary postawę, za wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia. Podkreślił, że zorganizowanie jasełek w plenerze, chociaż niełatwe, na pewno umocniło dodatkowo wspólnotę wiernych i przyniosło dużo, tak bardzo potrzebnej na co dzień radości i uśmiechu.

Całość zdjęć doobejrzenia w galerii.