"IDŹCIE NA CAŁY ŚWIAT" - PIERWSZE KROKI RUCHU OAZOWEGO W NASZEJ PARAFII

oaza 29 20181215 1883635440"Tylko ci, którzy posiadają w sobie nowe życie,

mogą być narzędziem jego przekazywania innym."

Rozumiejąc, iż każdy człowiek, ale szczególnie dzieci i ludzie młodzi, często niepewni i zagubieni, potrzebują miejsc, gdzie mogliby przyjść, zaczerpnąć sił, odnaleźć Boży pokój, ale także umocnić swoją wiarę, by głosić ją wszędzie tam, gdzie się znajdują, proboszcz ksiądz kan. Jan Ziętarski zaprosił do naszej wspólnoty parafialnej ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego - moderatora Ruchu Światło-Życie w Diecezji Sandomierskiej, aby zapalił młode serca ideą ruchu oazowego. Ruch ma na celu odnowę życia Kościoła. Zajmuje się ewangelizacją, odnową liturgii, diakonią (służbą), ekumenizmem, katechezą. Nazwa Ruchu Światło-Życie wywodzi się od słów Jezusa: "Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światło życia." (J 8,12). Słowa światło - życie są symbolem Chrystusa, który jest światłem i życiem oraz jedyną drogą do zbawienia.

Nad rozwojem życia oazowego w naszej parafii będzie czuwał ks. Grzegorz Wasąg.