MEDALIK - ZNAKIEM WIARY I CZCI DLA MATKI BOŻEJ

medalik 18 20181210 1610391316"Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi,

przyznam się i ja przed moim Ojcem,

który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi,

tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie." (Mt 10,32-33)

8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, na Mszy Świętej wieczorowej nasza wspólnota parafialna towarzyszyła modlitwą dzieciom komunijnym, które otrzymały poświęcone medaliki z wizerunkiem Najświętszej Marii Panny. Liturgii przewodniczył proboszcz naszej parafii ksiądz kan. Jan Ziętarski. Medalik, dla tych, którzy go noszą, jest znakiem wiary i czci dla Matki Bożej. Jest tarczą w walce ze złem. Przypomina o nieustannej obecności Maryi w życiu dziecka i każdego człowieka.

Przyjęcie przez trzecioklasistów medalików było kolejnym etapem przygotowań do I Spowiedzi i Komunii Świętej.

Całość zdjęc do obejrzenia w galerii