II Orszak Świętych

orszak 71 20181116 1300394444

 5 listopada uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie, wspólnie ze swoimi katechetami, wzięli udział w Orszaku Świętych. Rozpoczął się on od prezentacji świętych w sekretariacie w obecności Pani Dyrektor Katarzyny Swachy. Następnie młodzież z I klasy LO pod kierunkiem ks. Grzegorza Wasąga przedstawiła postaci świętych dzieciom z klas młodszych. Po dołączeniu licznej grupy świętych ze szkoły podstawowej orszak wyruszył na teren Ożarowa. Na trasie naszego przemarszu znalazły się Urząd Miasta i Gminy, Przedszkole Publiczne i Komisariat Policji. W każdym z tych miejsc spotkaliśmy się z bardzo życzliwym przyjęciem. Wszyscy, do których dotarliśmy, mogli wylosować fragment Pisma świętego zachęcający do zdobywania świętości. Nasz orszak udał się następnie do ożarowskiej świątyni, gdzie uczestniczyliśmy w modlitwie pod przewodnictwem proboszcza Ks. Jana Ziętarskiego. Przez udział w tym wydarzeniu daliśmy publiczne świadectwo wiary i pokazaliśmy, jak ważni są dla nas święci patronowie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować Orszak Świętych.

 

Grażyna Granat - tekst, Rita Nogaj - foto

 

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii