UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ ROŻAŃCOWEJ

odpust 39 20181011 1807622147"Do Ciebie się cały świat ucieka,
Przez różaniec Twej pomocy czeka,
Różańcowa Dziewico, Maryjo!"

7 października nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość Matki Bożej Różańcowej. W wigilię uroczystości odpustowych udaliśmy się w procesji na cmentarz parafialny, gdzie modliliśmy się za bliskich zmarłych. W niedzielę odpustową na Mszy św. o godz. 10.30 uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej otrzymały poświęcone różańce. Tym samym rozpoczęły w widoczny sposób błogosławiony czas religijnego przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Kustosz naszego sanktuarium ks. Proboszcz Jan Ziętarski zwracając się do dzieci i ich rodziców serdecznie zaprosił do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej w kościele podczas październikowych nabożeństw, ale także do odmawiania różańca w domu. Zachęcał, aby rodzice swoim dobrym przykładem budowali w domu wspólnotę modlitwy i miłości. Należy to czynić poprzez różaniec, który jest źródłem chrześcijańskiej siły.
Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Paweł Anioł - dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ks. Proboszcz Jan serdecznie podziękował księdzu dyrektorowi za wygłoszone Słowo Boże, wspólnotom parafialnym, parafianom i gościom, za modlitewny udział w budowaniu parafialnej wspólnoty różańca, za wspólne przeżywanie uroczystości i polecił wszystkich opiece Matce Bożej Różańcowej Królowej Rodzin.

 

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.