CZERWCOWE JUBILEUSZE I WYDARZENIA W NASZEJ WSPOLNOCIE PARAFIALNEJ

czerwiec 15 20180702 1365185224Niedziela 24 czerwca obfitowała w kilka ważnych dla naszej wspólnoty parafialnej wydarzeń. Uroczysta Msza święta o godzinie 10.30 w tym dniu została odprawiona z okazji jubileuszu 40 - lecia powstania Cementowni w naszym mieście. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie. We wspólnej modlitwie dziękczynnej uczestniczyło kierownictwo Cementowni, władze samorządowe wszystkich szczebli, pracownicy Cementowni, parafianie i goście. Kustosz naszego sanktuarium, Ksiądz Proboszcz Jan Ziętarski, składając życzenia zarządowi i pracownikom Cementowni podkreślił, że dzięki temu zakładowi pracy poprawia się poziom życia mieszkańców miasta, a samo miasto dynamicznie się rozwija. Około 11. 30 przed budynkiem Urzędu Miasta, naprzeciw nowego domu dla seniorów, posadzony został dąb niepodległości, potomek dębu Bartek, 650-letniego drzewa, które pamięta czasy wielkich przemian. Uczyniono to, aby upamiętnić setną rocznicę niepodległości państwa polskiego.W tym wydarzeniu wziął udział Ksiądz Proboszcz Jan. W trakcie uroczystości powiedział: "Niech ten dąb rośnie przez setki lat, niech będzie pamiątką dzisiejszego święta, ale także symbolem naszego patriotyzmu, naszej miłości do ojczyzny". Msza święta o godzinie 12.00 została odprawiona w intencji naszego Księdza Proboszcza Jana, który w tym dniu obchodził swoje urodziny i imieniny. Wspólnoty parafialne, władze samorządowe, parafianie życzyli Księdzu Janowi zdrowia, radości i siły na każdy dzień i opieki Matki Bożej Różańcowej. Dziękowali za odprawiane Msze święte, udzielane sakramenty, modlitwę, a także za ciepłą obecność, życzliwość, wrażliwość na bliźniego, za uśmiech.