DEKANALNY DZIEŃ MAŁŻEŃSTW 2018

dekanalny 14 20180521 1720157542"Sakrament małżeństwa to o wiele więcej

niż zalegalizowanie bycia razem na zasadach tego świata.

To wejście małżonków w wyjątkową komunię z Chrystusem.

[...] Takie życie małżeńskie prowadzi do pełni i do szczęścia,

które są możliwe na fundamencie głębokiej,

przeżywanej każdego dnia, zażyłości z Bogiem".

W sobotę 19 maja w naszym sanktuarium odbył się Dekanalny Dzień Małżeństw połączony z jubileuszem pięćdziesięciolecia i sześćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego par z Dekanatu Ożarowskiego. Mszę świętą w intencji Jubilatów o godz. 11. 00 sprawował i homilię wygłosił ks. dr Tomasz Cuber, dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Diecezji Sandomierskiej. Jubilaci modlitwą różańcową podziękowali Matce Bożej za lata małżeństwa, za rodziny. Podczas Mszy świętej odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Każda para otrzymała dyplom Jubileuszu oraz obraz Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin. Kustosz naszego sanktuarium ks. Proboszcz Jan Ziętarski, zwracając się do Jubilatów, powiedział: "Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy. Miejcie do siebie cierpliwość. Umiejcie sobie przebaczać. Otaczajcie się troską i życzliwością. Bądźcie dumni ze wspólnie przeżytych lat, ze swych rodzin, z siebie nawzajem. Bądźcie bogaci w nadzieję, której dawcą jest Bóg. I jak pisze św. Paweł: Bądźcie wdzięczni! Bóg podarował wam siebie! Szczęść Boże! Serdecznie pogratulował Jubilatom przeżywanego Jubileuszu, życzył zdrowia, radosnego świętowania i kolejnych wspaniałych rocznic. We wspólnej modlitwie za Jubilatów uczestniczyły również władze samorządowe Ożarowa. Dalsza część uroczystości odbyła się w urzędzie miejskim.