BÓG JEST DLA WSZYSTKICH - WSZYSCY DO STAJENKI

do Jezusa i Panienki,

Powitajmy Maleńkiego

i Maryję, Matkę Jego."

Słowa zawarte w tytule są hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2018 roku po Mszy świętej sprawowanej o godzinie 12-tej, wyruszył z naszej świątyni. Msza święta była poprzedzona wspólnym kolędowaniem poprowadzonym przez młodzież Zespołu Szkół im. Marii Curie - Skłodowskiej. W przemarszu wzięły udział: dzieci z Przedszkola w Ożarowie występujące w jasełkach, orszak aniołków, dwórki prowadzące dzieci oraz licznie zgromadzeni parafianie i goście. Na wysokości ronda korowód rozdzielił się i podążając za poszczególnymi sztandarami, różnymi ulicami naszego miasteczka ostatecznie połączył się na Placu Wolności, gdzie rozpoczęła się główna część Orszaku Trzech Króli.

Ks. proboszcz Jan Ziętarski gorąco powitał wszystkich uczestników Orszaku, podziękował za odwagę i zapał, a także gorliwość w dawaniu świadectwa wiary oraz złożył uczestnikom noworoczne życzenia, aby Nowonarodzony Chrystus napełnił wszystkie serca wiarą, miłością i nadzieją. Życzył na wszystkie dni Nowego 2018 roku pokoju i radości i zaprosił do przepełnionego wiarą i radością wspólnego kolędowania. Zebrani obejrzeli przedstawienie jasełkowe, a następnie kolędowali z zespołem "Sobowiacy". Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował: władzom miasta, przedszkolakom, uczniom, młodzieży, członkom zespołów muzycznych, parafianom, gościom, służbom porządkowym, wolontariuszom za udział w orszaku i wszelką pomoc w jego zorganizowaniu, za to, że będąc jeszcze w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, wszyscy tak licznie włączyli się we wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania, jako pierogowy smakosz, skierował do pań z kół różańcowych za przygotowanie przepysznych pierogów dla uczestników przemarszu.