BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU W NASZEJ PARAFI

betlejemskie 16 20171219 1729260740"W Tobie jest światło.
Każdy mrok rozjaśni.
W Tobie jest życie.
Ono ... zwycięża"

Betlejemskie Światło Pokoju wprowadza nas bardzo subtelnie w pełną ciepła atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Jest symbolem braterstwa, jedności i pokoju. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi:"W Tobie jest światło". Celem Sztafety Światła jest wzajemne obdarowywanie się wewnętrznym światłem, którego źródło tkwi w Chrystusie. Harcerze z drużyny "Szarych Szeregów" działającej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie już po raz kolejny przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju do naszej miejscowości. 18 grudnia 2017 roku na Mszy świętej roratniej uroczyście przekazali je na ręce kustosza naszego sanktuarium księdza proboszcza Jana Ziętarskiego. Ksiądz Jan, dziękując za ten dar, powiedział: "Uczestniczenie w ceremonii przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju jest zobowiązaniem się do dawania chrześcijańskiego świadectwa w codziennym życiu. Jest wezwaniem do zapalenia we wszystkich sercach na nowo światła wiary, do świadczenia sobie dobra, do dzielenia się Bożą miłością". Ksiądz Jan wyraził radość z obecności harcerzy w naszym kościele. Życzył harcerzom, ich opiekunom, a także parafianom, aby ciepło Światła Betlejemskiego towarzyszyło wszystkim każdego dnia, aby dodawało wiary i miłości, bo jest ono wyrazem światła Chrystusa.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii