UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY

 

 

panny 23 20171209 1672321427"Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi,
przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. 
Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi,
tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie" 
(Mt 10,32-33).

Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej jest bardzo ważnym wydarzeniem w chrześcijańskim życiu każdego dziecka i jego rodziny. Przygotowanie do tej uroczystości obejmuje kilka etapów. 8 grudnia 2017 roku podczas Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na Mszy świętej wieczorowej kustosz naszego sanktuarium ks. proboszcz Jan Ziętarski dokonał uroczystego poświęcenia medalików uczniom klas trzecich, przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Poświęcony medalik, który rodzice następnie przekazali swojemu dziecku jest symbolem wiary, znakiem przynależności do Boga, do Bożej Matki. Jest również pamiątką tego, co dokonało się podczas chrztu św., kiedy dziecko przyniesione przez rodziców do kościoła i ochrzczone stało się dzieckiem Bożym i zostało zobowiązane do dawania świadectwa o Bogu w swoim codziennym życiu. Ksiądz proboszcz Jan życzył dzieciom, aby nigdy nie zapomniały o tym zobowiązaniu. Rodziców dzieci zobowiązał, by pomagali dzieciom we właściwym i Bożym przygotowaniu do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, by byli dla nich przykładem chrześcijańskiego życia.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii