SPOTKANIE SIÓSTR RÓŻŃCOWYCH W SALCE PARAFIALNEJ

spotk 17 20171203 1568865258"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić,
bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway

29 listopada 2017 roku po mszy świętej wieczorowej w salce parafialnej przy naszym kościele odbyło się spotkanie sióstr z parafialnych Kół Różańcowych. Warto podkreślić, że w naszej rodzinie parafialnej modlitwa różańcowa odgrywa ogromną rolę. Istnieje już siedem Kół Różańcowych, a z pewnością powstaną nowe. Wspaniałym przykładem dla młodzieży, często zagubionej i nie potrafiącej rozeznać swojego powołania, jest Szkolne Koło Różańcowe skupiające właśnie młodzież. Spotkanie, które odbyło się w wigilię św. Andrzeja, miało towarzyski charakter, bowiem siostry zdołały utworzyć prawdziwą wspólnotę opartą na modlitwie, ale również na wzajemnej empatii, serdeczności, radości. W spotkaniu siostrom towarzyszył ich duchowy opiekun, gorliwy propagator modlitwy różańcowej w naszej parafii ks. proboszcz Jan Ziętarski. Była radosna atmosfera, pyszne ciasto, owoce...zabrakło jedynie wosku...