III Przegląd Pieśni Maryjnej Ave Maryja

 

przeglad 12 20171102 1780250900

Za oknami deszcz i wiatr, smutno, ponuro..., a Oni - śpiewają. W zestawieniu ze wszystkimi uczniami w szkole jest ich niewielu, ale tych osiemnaścioro wykonawców raduje nasze serca. Uśmiech maluje się na twarzy p. dyrektor Katarzyny Swacha, a obecność księdza proboszcza Jana Ziętarskiego dodaje wykonawcom otuchy. 
Na zgromadzonych uczniów spogląda spokojnie Matka "o wielu twarzach" - Częstochowska i Ożarowska. Słucha. A młodzież śpiewa co roku śmielej i piękniej. Niełatwo w kilka osób w warunkach szkolnych prezentować utwory, które zwykło się wykonywać w świątyni przy akompaniamencie organów. Pięknie - solo i w chórkach brzmią bardziej współczesne melodie. Największy aplauz rówieśników zdobył Paweł Skoczylas za pieśń: "Jest na świecie miłość". Brawa były jak najbardziej zasłużone, bowiem wyżej wymieniony artysta wybrał trudny utwór, ale wokal - poezja!

Spotkanie ma na celu uwielbienie śpiewem Matki Bożej, a nie nagradzanie "najlepszych". Kto jest "naj"? Najśmielszy? Najodważniejszy? Najbardziej ambitny? Wszyscy, którzy śpiewali: Weronika Przysucha, Klaudia Ciszowska, Oliwia Lipiec, Izabela Bernat, Filip Powrózek, Maja Wójcik, Maja Karwowska, Bartosz Krakowiak, Izabela Kaczmarska, Nicole Śliwka, Karolina Kończyk, Partycja Rudka, Kacper Pierzchała, Paweł Skoczylas, Aleksandra Małecka, Wiktor Kudła, Paulina Różalska, Wiktoria Heba i ? publiczność, bo i ona zaśpiewała ?Apel Jasnogórski?. Należy wspomnieć też o akompaniamencie. Na gitarach grali: Weronika Witek, Julia Tomaszewska i Jakub Jopek.
Po uczcie dla ucha nastąpiły podziękowania ze strony organizatorów i księdza Jana. Kapłan podkreślił wyjątkowość tegorocznego przeglądu. Zachęcił do modlitwy z pieśnią podczas comiesięcznych wieczorów adoracji w ożarowskiej świątyni. Przypomniał o dwusetnej rocznicy powstania naszej diecezji oraz setnej rocznicy objawień Matki Bożej
w Fatimie. ?Odmawiajcie różaniec? ? prosiła, a te słowa stały się motywem przewodnim konkursu plastycznego w naszej szkole. Prace wykonali : Maja Przysucha III d SP, Filip Larkowski III d SP, Weronika Ślipska III d SP, Klaudia Rysiak III d SP, Daria Larkowska IV a SP, Julia Rutkowska IV d SP, Zofia Serafin V b SP, Wiktoria Mikuśkiewicz V a SP, Patryk Stawiarski V a SP, Kinga Sadaj VII A SP, Małgorzata Staniszewska VII A SP, Gabriela Wójcik VII A SP, Aleksandra Oleksiak IV c SP, Zuzanna Powrózek II B GIM oraz Weronika Rutkowska II C GIM.
Wszyscy uczestnicy przeglądu pieśni i konkursu plastycznego otrzymali pamiątkowe dyplomy, symboliczne nagrody oraz słodycze. Słodkości i upominki sponsorował ksiądz proboszcz Jan Ziętarski.
Na zakończenie prowadzące spotkanie: Julia Ślęzak i Weronika Osial w imieniu organizatorek (p. Justyny Jurys, p. Grażyny Granat i p. Bożeny Małeckiej) podziękowały Pani dyrektor za umożliwienie przeprowadzenia przeglądu, Księdzu za przybycie i duchowe wsparcie oraz młodzieży za pomoc w nagłośnieniu i przygotowaniu sali.

Bożena Małecka

 

 

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.