Pierwsze miejsce ministrantów z Ożarowa w Turnieju w Koprzywnicy

Zakończyły się rozgrywki ministrantów szkół podstawowych w Futsalu, czyli piłce halowej. Po rozgrywkach dekanalnych zwycięzcy zakwalifikowali się do finałowego turnieju diecezjalnego, który odbył się już po raz dziesiąty. Młodzi ministranci o jubileuszowy Puchar bp Krzysztofa Nitkiewicza rywalizowali na hali Zespołu Szkół w Koprzywnicy. Po zaciętych i pełnych emocji rozgrywkach w grupach do ćwierćfinałów zakwalifikowały się cztery zespoły, które walczyły o miejsca na podium.

Niepokonaną drużyną okazała się ministrancka ekipa z Ożarowa, która wygrała turniej i zdobyła Puchar mistrzów hali. Drugie miejsce zajęła ministrancka drużyna z parafii Iwaniska będąca beniaminkiem rozgrywek, zaś trzecie miejsce i puchar Fair Plamy zdobyła drużyna ministrantów z Szewnej. W turnieju finałowym wzięło udział 14 drużyn z całej diecezji a na boisku wystąpiło w sportowych zawodach ponad 100 ministrantów. Zwycięzcy otrzymali puchary a każda drużyna pamiątkowy dyplom za udział w turnieju. - Dziękuję tym, którzy wspomogli nas w organizacji turnieju na każdym jego etapie. Samym ministrantom gratuluję wyśmienitych umiejętności, księżom dziękuję za zaangażowanie a sponsorom za okazaną pomoc. Już dziś zapraszam na kolejne rozgrywki, które nie tylko są rywalizacją, ale czasem wspólnego spotkania i ewangelizacji poprzez sport - powiedział ks. Ryszard Podlewski, diecezjalny duszpasterz ministrantów.