Pierwsza Komunia Święta

komunia wszyscy 1 20120515 1297961171Jak co roku w drugą niedzielę maja dzieci z drugiej klasy przystąpiły w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci brały udział w przygotowaniach w szkole i w parafii pod opieką księdza Mariusza Wieleby, aby godnie i świadomie przeżyć ten jeden z najważniejszych momentów w życiu chrześcijanina. Przystąpiło do Pierwszej Komunii Św. 60 dzieci.

Ok. godz. 11:30 dzieci pierwszokomunijne rozpoczęły gromadzić się przy drzwiach wejściowych do świątynia skąd rozpocząć się miała procesja wejścia. Gdy zbliżała się godzina 12:00, czyli moment rozpoczęcia uroczystej Mszy św. zgromadzone dzieci w towarzystwie swoich rodziców czekały na błogosławieństwo, przygotowane do procesji. To tu właśnie z asystą przybył przewodniczący uroczystościom pierwszokomunijnym ks. Prob. Stanisław Szczerek. Po znaku krzyża i przywitaniu nastąpiło błogosławieństwo dzieci najpierw przez ks. Proboszcza, a potem przez rodziców, którzy nakreślili znak krzyża na czołach swoich pociech.

Najważniejszym momentem jednak było przystąpienie dzieci do Komunii św. Podchodząc pojedynczo pod ołtarz przyjmowały pierwszy raz Pana Jezusa do swoich serc. Na koniec dzieci wraz z rodzicami podziękowały Bogu, rodzicom, kapłanom i katechetom za przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości. Ksiądz dziekan rozdał dzieciom poświęcony chleb. Swoją wdzięczność Panu Bogu i parafii dzieci wyraziły także przez dar monstrancji.