Modlitwa za misje w Ożarowie

misje 1 20120507 1175641027

W dniu 7 maja w wigilię uroczystości św. Stanisława Patrona Polski w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie miało miejsce czuwanie modlitewne w intencji misjonarzy. Czuwanie rozpoczęło się o godzinie 15 00 koronką do Bożego Miłosierdzia i adoracją Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, grupa modlitewna Adoremus i koła różańcowe trwają na modlitwie za misje. W tym dniu był obecny ksiądz Daniel Koryciński, odpowiedzialny za misje w diecezji sandomierskiej, dziękując za co miesięczne spotkania i ofiarowane modlitwy różańcowe za misje. W homilii podczas nabożeństwa majowego zaznaczył, iż każdy człowiek ochrzczony jest odpowiedzialny za Kościół będący jego domem, w którym ma się czuć dobrze a przez swoją postawę życia ukazywać misyjny charakter swego powołania tak jak święty Stanisław biskup i męczennik.

Na zakończenie mszy świętej ksiądz prałat Stanisław Szczerek podziękował wszystkim za obecność i podkreślił rolę, oraz znaczenie modlitwy różańcowej ofiarowanej za misje, zachęcając swoich parafian, aby modlili się za misje nie tylko w pierwsze poniedziałki miesiąca ale codziennie.

ks. prałat Stanisław Szczerek

 
misje 2 20120507 1574406286


misje 3 20120507 1079751016