Droga Krzyżowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie.

droga 200 20120404 1353531193Stało się tradycją, że w poniedziałek po Niedzieli Palmowej organizowana jest w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie Szkolna Droga Krzyżowa. Tegoroczna uroczystość miała dużo większe znaczenie, gdyż odbyła się w siódmą rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Całą uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV c pod opieką nauczyciela religii pani Anny Nowak we współpracy z harcerzami z drużyny harcerskiej im. "Szarych Szeregów" z Ożarowa.

Uczniowie przedstawiali wydarzenia z Drogi Krzyżowej, nawiązując do sytuacji we współczesnej społeczności szkolnej. W czasie trwania uroczystości schola śpiewała pieśń pasyjną pt.: ? Rozpięty na ramionach". Uczniowie nieśli portret Ojca Świętego przybrany w białą i żółtą wstążkę symbolizującą kolory papieskie. Mogliśmy również usłyszeć płynący z taśmy magnetofonowej głos Karola Wojtyły, nauczającego nas, czym jest krzyż dla każdego człowieka.

Udział w uroczystościach wzięli uczniowie klas IV-V Szkoły Podstawowej pod opieką wychowawców, harcerze oraz przedstawiciele zuchów pod opieką druhen, a także panie dyrektor: Alicja Różańska Cembrowska i Katarzyna Swacha oraz ksiądz prałat Stanisław Szczerek.

Podziękowania dla uczniów, harcerzy i ich opiekunów złożyła pani dyrektor Alicja Różańska Cembrowska, zaś ksiądz prałat wyraził wdzięczność za zorganizowanie takiej uroczystości. Nawiązał do tego, że Droga Krzyżowa nie musi odbywać się tylko w kościele, ale może być zorganizowana również w szkole. Ksiądz prałat podziękował także uczniom oraz harcerzom za uczestnictwo

w piątkowej Drodze Krzyżowej.

Na koniec uroczystości została odśpiewana ?Barka" - ulubiona pieśń papieża Jana Pawła II. Harcerze niosący zapalone znicze złożyli je przy popiersiu patrona szkoły.

katechetka Anna Nowak

dh Milena Budkowska