Kaplica adoracji w Ożarowie

W kościele parafialnym w Ożarowie zainicjowano codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W bocznej kaplicy, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin, wierni będą mogli gromadzić się na modlitwie indywidualnej i adoracji. Inauguracji ożarowskiego ruchu ?Adoremus" oraz modlitewnej adoracji dokonał biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Podczas Mszy świętej koncelebrowanej przez dekanalnych księży, ordynariusz mówił o znaczeniu życia eucharystycznego dla wspólnoty i każdego wiernego. - Biblijny obraz świątyni odbudowywanej przez Naród Wybrany, z dzisiejszych czytań mszalnych, przypomina nam prawdę, że dzięki odkupieniu każdy z nas stał się żywą świątynią Bożą.

Ta tajemnica przynagla nas do dołożenia starań, by być godnym miejscem Bożej obecności - mówił biskup Nitkiewicz. - Podejmowana w tej świątyni codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu staje się okazją, by każdy z nas mógł zbliżyć się do tajemnicy Bożej obecności poprzez rozważanie tajemnicy życia, męki i chwały Chrystusa. Niech nie będzie to czas biernego trwania, lecz aktywnej modlitwy i momentem wejścia w szczególne relacje z samym Bogiem. Niech ta szczególna modlitwa poszerza horyzonty i pozwala każdemu z was wejść w pełnię chrześcijańskiego życia - dodał bp Krzysztof Nitkiewicz. Msza zgromadziła członków duszpasterskich grup parafialnych, Rycerzy Kolumba, 20 członków grupy modlitewnej ?Adoremus" oraz wielu wiernych. Na zakończenie Mszy świętej odbyła się adoracja eucharystyczna przy ołtarzu, gdzie będzie codziennie kontynuowana.

Wprowadzona eucharystyczna modlitwa w ożarowskim sanktuarium ma na celu umożliwienie mieszkańcom miasta i okolicznych miejscowości rozwój pobożności eucharystycznej oraz codziennego spotkania z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. - Zauważamy, że wiele osób podczas dnia zachodzi do sanktuarium na modlitwę, także wiele osób przejezdnych, pielgrzymów i turystów zachodzi do kościoła. Dlatego kaplica adoracji daje każdemu z nich możliwość na osobistą modlitwę i staje się sposobnością do osobistego uświęcenia. Powstała wspólnota modlitewna ?Adoremus" to pierwsza w diecezji grupa osób podejmująca papieskie wezwanie do szczególnego kultu eucharystycznego. Mam nadzieję, że jej rozwój pozwoli ożywić życie eucharystyczne przy świątyni - tłumaczył ks. Stanisław Szczerek, kustosz ożarowskiego sanktuarium.