XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

xviii 9 20171013 1022570411W sobotę 23 września 2017 roku odbył się XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowym "Idźcie i głoście tajemnicę Krzyża". Pod opieką Anny Wilczak, Mileny Budkowskiej, Edyty Kielin-Kowalskiej oraz Justyny Jurys wzięli w nim udział członkowie Szkolnego Klubu PTTK "Włóczykije" oraz Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów działających w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie.

Nasz rajd rozpoczęliśmy od Grzegorzowic, gdzie w kościele pw. św. Jana Chrzciciela - jednego z najstarszych w naszym województwie - błogosławieństwa na dalszą drogę udzielił nam ksiądz Franciszek Sałęga, który swoją posługę duszpasterską niósł kiedyś w parafii ożarowskiej.

Pogoda nam nie sprzyjała - było zimno, pochmurno i mglisto. Jednak zapał rozgrzewał nasze serca i nic nie było nam straszne.  Z Nowej Słupi "wdrapaliśmy się" Trasą Królewską na szczyt Świętego Krzyża. Niestety, mgła uniemożliwiła cieszenie się pięknymi widokami.

Przy klasztorze zgromadziło ponad 3 tysięcy pielgrzymów. Wszyscy wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, którą odbyła się już w promieniach słońca.

Po mszy udaliśmy się droga asfaltową do Szklanej Huty. Autokar zabrał nas w powrotna drogę. Wracaliśmy pełni wrażeń duchowych i estetycznych.

Za rok kolejny XIX Rajd Pielgrzymkowy. Jesteśmy pewni, że weźmiemy w nim udział!

 

 

Milena Budkowska

 

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.