Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin

odpust 25 20171010 1787944590"Jak paciorki różańca przesuwają się chwile,
Nasze smutki, radości i blaski.
A Ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec,
Święta Panno Maryjo, pełna łaski!"

Dzięki modlitewnemu zaangażowaniu wielu osób, zachęcie oraz duchowemu wsparciu ks. proboszcza Jana Ziętarskiego w naszej rodzinie parafialnej istnieje sześć Róż Różańcowych, dlatego też tegoroczne obchody odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej miały szczególny charakter. Przeddzień uroczystości, po Mszy świętej wieczorowej, wierni wzięli udział w procesji na cmentarz parafialny, gdzie modlili się za bliskich zmarłych. 7 października o godz. 10.30 sumie odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii p.w. św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Łukawie ks. Marek Wilk. Mszą świętą wieczorową, podczas której ks. proboszcz poświęcił różańce uczniom klas trzecich szkoły podstawowej, rozpoczął się czas religijnego przygotowania uczniów do uroczystego przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Ks. Jan zaprosił trzecioklasistów i ich rodziców do gorliwego uczestniczenia w październikowych nabożeństwach różańcowych sprawowanych w świątyni codziennie o godz. 17.00.

Zachęcał również, aby poprzez modlitwę różańcową polecać Matce Bożej troski dnia codziennego. Zwieńczeniem uroczystości odpustowej był udział parafian w "Wieczorze uwielbienia z różańcem w ręku", który rozpoczęła Msza święta sprawowana o godz. 19.00. Następnie wierni wraz ze swymi kapłanami adorowali Najświętszy Sakrament. Spotkanie modlitewne zakończył Apel Maryjny. Wieczory uwielbienia będą się odbywać w naszym kościele siódmego dnia każdego miesiąca, za co inicjatorom tego pobożnego pomysłu bardzo serdecznie podziękował ks. proboszcz Jan. Wyraził nadzieję, że parafianie licznie wezmą w nich udział oddając w ten sposób hołd Matce Bożej, budując wspólnotę opartą na pięknych, religijnych wartościach i dając świadectwo swojej wiary.