Inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018

inauguracja 25 20170905 20841910423 września o godzinie 8.00 w naszym sanktuarium została odprawiona Msza święta inaugurująca nowy rok szkolny 2017/2018. Ks. proboszcz Jan Ziętarski serdecznie powitał poczty sztandarowe, przedstawicieli władz samorządowych, dyrekcje szkół, grono pedagogiczne, rodziców, ale przede wszystkim szczególnie ciepło zwrócił się do uczniów. Homilię wygłosił ks. Paweł Solis. Na zakończenie Eucharystii ks. proboszcz Jan życzył uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity. By szkoła stała się dla nich miejscem zawiązywania trwałych przyjaźni, ale również miejscem intelektualnej przygody. Prosił, by zdobywając wiedzę nie zapominali również o Panu Bogu, o indywidualnej modlitwie, aktywnym uczestniczeniu w katechezie i niedzielnej Mszy świętej. Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom oświaty życzył, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia.

Rodzicom zaś, aby niestrudzenie dbali o swoje dzieci poświęcając im czas, wychowując je mądrze i dojrzale. Podkreślił, że dzieci należy otoczyć miłością i troską, ale również uczyć ich szacunku do drugiego człowieka, wpajać wiarę i kształtować ich charaktery. Prosił, by rodzice nie zapominali, że rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie religijne, a szkoła, katecheza i kościół nie zastąpią rodziców. Wszystkim życzył zdrowia i Bożego błogosławieństwa!

 

 

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.