Dziękczynienie za tegoroczne plony

"Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów Nieba ... tęskno mi, Panie".

Cyprian Kamil Norwid


dziekczynienie 5 20170822 1582647295Uroczystą Mszą świętą odprawioną 20 sierpnia 2017 roku o godzinie 12.00 przez kustosza naszego sanktuarium ks. proboszcza Jana Ziętarskiego nasza wspólnota parafialna wyraziła Bogu swoje dziękczynienie za tegoroczne plony. Witając przybyłych na uroczystość gości, przedstawicieli władz samorządowych, rolników i ożarowskich parafian ks. proboszcz Jan podkreślił, że dożynki to jeden z najpiękniejszych zwyczajów zakorzenionych w tradycji polskich wsi i polskich miasteczek. Są doskonałą okazją do podziękowania za ciężką rolniczą pracę i za to, że na naszych stołach nie brakuje dla nikogo chleba.

W czasie Eucharystii ks. kustosz poświęcił wieńce i kosze dożynkowe, podziękował za ich wykonanie i wspólną modlitwę dziękczynną za plony. Homilię wygłosił ks. Paweł Solis. Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz wyraził wdzięczność i uznanie dla wytrwałości i cierpliwości, z jakimi muszą mierzyć się rolnicy każdego dnia. Za mozolną pracę i codzienną troskę, za przywiązanie do narodowej tradycji.

Kulminacyjnym punktem wspólnej modlitwy dziękczynnej za tegoroczne zbiory było rozdzielenie chleba upieczonego z tegorocznej mąki. Dokonał tego  pan Paweł Rędziak - zastępca burmistrza Miasta i Gminy Ożarów.

 

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.