Koncert Muzyki Poważnej "Elegia"

elegia 30 20170703 1500918531

2 lipca 2017 roku o godzinie 16.00 w naszym sanktuarium odbył się, w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, koncert muzyki poważnej "Elegia". Artystów scen operowych,  gości i parafian przybyłych na koncert serdecznie powitał kustosz sanktuarium  ks. proboszcz Jan Ziętarski. Wyraził ogromną radość, że mógł gościć tak znakomitych artystów i jednocześnie uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu kulturalnym. Podziękował organizatorom koncertu, za to, że to niezwykłe spotkanie muzyki z ludźmi i ludzi z muzyką i sobą nawzajem mogło się odbyć w naszym pięknym kościele, by również poprzez muzykę głosić chwałę Bożą, a melomanom dostarczyć niezwykłych muzycznych wrażeń. Krystyna Jamroz była damą polskiej opery. Urodziła się w Busku-Zdroju, ale życie artystyczne związała z Wrocławiem i Warszawą. Była solistką Opery Wrocławskiej, a później Warszawskiej. Do historii polskiej wokalistyki przeszły jej wspaniale kreacje tytułowej Turadot w operze Pucciniego i Aidy w operze Verdiego. Wystąpili: Adam Zdunikowski-tenor, Tomasz Strahl-wiolonczela, Artur Jaroń-fortepian, Tomasz Ślusarczyk- trąbka, Orkiestra Smyczkowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach, Wojciech Pławner - dyrygent. Dyrektorem festiwalu był Artur Jaroń.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.